Religia: Niedziela Palmowa- Jezus Moim Królem

Zachęcam do wspólnej modlitwy z dziećmi "Ojcze nasz".

Zbliża się do nas Niedziela Palmowa i wprowadzając w temat mam dla dzieci kilka pytań:

Jak nazywa się osoba, która rządzi królestwem?

Jak wygląda król?

Jaki powinien być król, żeby poddani go kochali?

Dobry król jest sprawiedliwy i troszczący sie o swoich podannych. Kiedy przychodzą do niego, zawsze im pomaga, cieszy się, gdy są oni dla siebie dobrzy i postępują szlachetnie. Takim dobrym i sprawiedliwym królem jest Jezus. Kiedy żył na ziemi, przychodzili do Niego ludzie z różnymi prośbami i nigdy nie odchodzili smutni. On zawsze im pomagał: uzdrawiał chorych, przywracał wzrok niweidomym, rozmnażał chleb dla głodnych, błogosławił dzieci. Wszyscy się bardzo cieszyli, gdy spotkali Jezusa.

W pliku przesyłam opowieść biblijną o Niedzieli Palmowej i kilka pytań do opowiadania, wyjaśnienie pojęcia hosanna i Niedziela Palmowa oraz piosenkę której się mogą dzieci nauczyć.

W niedzielę nie pójdziemy do kościoła z palmami, ale zachęcam do zrobienia palmy wielkanocnej w domu (może to być pokolorowany obrazek palmy, który znajdziecie Państwo również w pliku lub wykonany z papieru bądź bibuły technika dowolna w miarę możliwości) i w niedzielę w domu chwalić Jezusa naszego Króla.

Zachęcam, aby palmy zrobić do piątku i pochwalić się wykonaną pracą na naszej stronie.

Z przyjemnością obejrzę. DZIĘKUJĘ.

Data dodania: 2020-03-31 14:03:59
Data edycji: 2020-04-01 10:13:19