Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zagrożenie - KORONAWIRUS

11.03.2020 r.

 

Szanowni Państwo, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesza zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju.

 

„Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.”

Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. dzieci przedszkolne i uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

Jednocześnie informuję, że szkoła organizuje 12 i 13 marca br. (czwartek i piątek) zajęcia opiekuńcze wg planu (w tym świetlica), tj. w godzinach zajęć lekcyjnych poszczególnych oddziałów klasowych – dla dzieci i uczniów, którzy nie mają zabezpieczonej opieki  w domu.  Uczniowie korzystający z obiadów    w szkole będą mieli zapewniony jeden ciepły posiłek.

Aby podjęte przez rząd działania profilaktyczne okazały się skuteczne konieczne jest, aby uczniowie w czasie wolnym od szkoły pozostali  w domu.

Bardzo proszę nauczycieli, aby w tym czasie wspierali uczniów w nauce             i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu poprzez dziennik elektroniczny. Szczególnie proszę  o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, i udostępnianie im niezbędnych materiałów.   

Bardzo proszę o zapoznanie się całej społeczności szkolnej z zaleceniami Ministerstwa  Edukacji Narodowej i stosowanie się do poniższych zaleceń.

Marzena Kotecka

Dyrektor szkoły

 

„Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich  i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji    w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce    i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy  o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.”

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

10.03.2020 r.

 

Szanowni Państwo,

ze względu na wzrost zagrożenia zakażeniem koronawirusem oraz zgodnie z rekomendacją Wojewody Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty, odwołujemy zaplanowane wycieczki i imprezy z udziałem społeczności lokalnej, do chwili ustania zagrożenia.

Jednocześnie informuję, że szkoła posiada zapasy środków czystości, w tym do higieny. Mydło antybakteryjne i ręczniki jednorazowe systematycznie są uzupełniane. Drugi już tydzień czekamy na dozowniki i płyn antybakteryjny - do zamieszczenia przy wejściach do szkoły i przedszkola. Niestety dozowników bezdotykowych nie ma     w hurtowniach.

Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego - zalecenia zamieszczono w ulotkach, które rozwieszono na terenie szkoły.

Proszę również o pozostawianie w domu dzieci chorych, przeziębionych.

 

Marzena Kotecka
Dyrektor szkoły

 

28.02.2020 r.

 

Szanowni Rodzice,

w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa informuję, że szkoła wdrożyła wszystkie zalecenia rekomendowane przez Ministra Edukacji Narodowej. Na bieżąco sprawdzamy komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Zdrowia, o co prosimy również Państwa. Jeśli Państwo lub Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną    i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Apelujemy do Rodziców, aby nie posyłali przeziębionych       i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. Służby zapewniają, że jeśli nie mamy kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw. Instrukcje dotyczące mycia rąk już dawno zostały wywieszone w szkole. Wychowawcy i nauczyciele przeprowadzają lekcje dotyczące przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Zamówiono, wg zaleceń Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, dozownik i preparaty dezynfekcyjno-myjące o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym w celu ich zamieszczenia przy wejściu do budynku szkoły i pomieszczeń dla petentów.

W przypadku dodatkowych wątpliwości można dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

Z poważaniem,

Marzena Kotecka

Dyrektor szkoły

Data dodania: 2020-03-10 10:55:54
Data edycji: 2020-03-12 14:09:57
Ilość wyświetleń: 1647

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej