Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

O świetlicy szkolnej

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:

  • pon. – pt.: 6.30 – 17.00

 

NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

  • Katarzyna Rybicka
  • Dorota Więckowska
  • Marta Wołowczyk
  • Agnieszka Kustosz
  • Agnieszka Owczarzak
  • Danuta Kowalska – kierownik świetlicy

 

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci bezpiecznie spędzają czas w miłej   i przyjaznej atmosferze. Zajęcia odbywają się w dwóch pomieszczeniach – oddzielnie dla dzieci młodszych z klas 0-I, oddzielnie dla klas starszych II – IV.

 

W całej palecie różnorodnych zajęć prowadzonych przez nauczycieli - wychowawców świetlicy dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, co odpowiada ich umiejętnościom, zainteresowaniom i uzdolnieniom. Codzienne zajęcia to między innymi zabawy dydaktyczne i twórcze, ćwiczenia utrwalające i poszerzające zdobywaną wiedzę, zajęcia czytelnicze, umuzykalniające, komputerowe i przyrodnicze uczące miłości do zwierząt  i odpowiedzialności w opiece nad nimi.

 

Każdy uczeń ma tu możliwość odrobienia zadań domowych i uzyskania kompetentnej, indywidualnej pomocy. Zabawy i zajęcia ruchowe organizowane w sali i na świeżym powietrzu zapewniają prawidłowy rozwój fizyczny wychowanków. Świetlica stwarza warunki sprzyjające inicjowaniu spontanicznych zabaw  w małych grupach,  co kształtuje samodzielność i umiejętność współpracy  z rówieśnikami.

 

Przedstawienia, konkursy, imprezy i uroczystości świetlicowe rozwijają postawy prospołeczne. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Oświatowo - Społecznych „Tysiąclecie” i Urzędem Miasta świetlica szkolna od wielu lat organizuje wypoczynek letni i zimowy dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasze zimowiska i półkolonie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców  i dzieci.

Data dodania: 2018-01-20 20:53:57
Data edycji: 2019-08-29 11:16:43
Ilość wyświetleń: 880

Konkursy

Obecnie nie ma konkursów
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook