O świetlicy szkolnej

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:

• pon. – pt.: 6.30 – 17.00

NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

• Katarzyna Rybicka
  • Dorota Więckowska
  • Marta Wołowczyk
  • Agnieszka Kustosz
  • Agnieszka Owczarzak
  • Danuta Kowalska – kierownik świetlicy

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci bezpiecznie spędzają czas w miłej   i przyjaznej atmosferze. Zajęcia odbywają się w dwóch pomieszczeniach – oddzielnie dla dzieci młodszych z klas 0-I, oddzielnie dla klas starszych II – IV.

W całej palecie różnorodnych zajęć prowadzonych przez nauczycieli - wychowawców świetlicy dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, co odpowiada ich umiejętnościom, zainteresowaniom i uzdolnieniom. Codzienne zajęcia to między innymi zabawy dydaktyczne i twórcze, ćwiczenia utrwalające i poszerzające zdobywaną wiedzę, zajęcia czytelnicze, umuzykalniające, komputerowe i przyrodnicze uczące miłości do zwierząt  i odpowiedzialności w opiece nad nimi.

Każdy uczeń ma tu możliwość odrobienia zadań domowych i uzyskania kompetentnej, indywidualnej pomocy. Zabawy i zajęcia ruchowe organizowane w sali i na świeżym powietrzu zapewniają prawidłowy rozwój fizyczny wychowanków. Świetlica stwarza warunki sprzyjające inicjowaniu spontanicznych zabaw  w małych grupach,  co kształtuje samodzielność i umiejętność współpracy  z rówieśnikami.

Przedstawienia, konkursy, imprezy i uroczystości świetlicowe rozwijają postawy prospołeczne. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Oświatowo - Społecznych „Tysiąclecie” i Urzędem Miasta świetlica szkolna od wielu lat organizuje wypoczynek letni i zimowy dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasze zimowiska i półkolonie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców  i dzieci.

Data dodania: 2018-01-20 20:53:57
Data edycji: 2019-08-29 11:16:43

Obecnie nie ma konkursów

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.