Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lektury

LEKTURY KLAS  I-III

(stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku)

 

LEKTURY KLAS IV-VI

(stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku)

Lektury obowiązkowe:

 

Lektury uzupełniające:

obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym

  • Alicja w Krainie Czarów Lewis Carroll
  • Ania z Zielonego WzgórzaLucy Maud Montgomery
  • Biały Mustang Sat-Okh
  • Cudowna podróż Selma Lagerlöf
  • Cyberiada (fragmenty) Stanisław Lem
  • Czerwona kartka dla Sprężyny – Jacek Podsiadło
  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafał Kosik
  • Janko MuzykantHenryk Sienkiewicz
  • Kapelusz za 100 tysięcyAdam Bahdaj
  • Klechdy sezamowe – Bolesław Leśmian
  • Kubuś Puchatek – Alan Aleksander Milne
  • Król Maciuś PierwszyJanusz Korczak
  • Księga dżungliJoseph Rudyard Kipling
  • Magiczne drzewo np. : Czerwone krzesło, Olbrzym Andrzej Maleszka
  • Pajączek na rowerzeEwa Nowak
  • Pinokio – Carlo Collodi
  • Posłaniec króla – Louis de Wohl
  • Przygody Tomka SawyeraMark Twain
  • Ruiny Gorlanu. Zwiadowcy Księga 1. – John Flanagan
  • Rzeka – Emilia Kiereś
  • Skarb TroiOlaf Fritsche
  • Skrzynia Władcy PiorunówMarcin Kozioł
  • Słoń Birara – Ferdynand Antoni Ossendowski
  • Sposób na AlcybiadesaEdmund Niziurski
  • Tajemniczy ogródlub inna powieśćFrances Hodgson Burnett
  • Tecumseh – Longin Jan Okoń
  • Topsy i Lupus – Zofia Kossak-Szczucka
  • Trzej muszkieterowieAleksander Dumas
  • WinnetouKarol May
  • Wybrana powieść Alfred Szklarski
  • Wybrana powieść Małgorzata Musierowicz
  • Wybrane pozycje z serii Nazywam się… (np. Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Curie-Skłodowska, Jan Paweł II i inne) lub inne utwory literackie i teksty kultury wybrane przez nauczyciela
  • Wybrana powieśćKornel Makuszyński

 

LEKTURY KLAS VII-VIII

(stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku)

Lektury obowiązkowe:

 

Lektury uzupełniające:
obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym, na przykład:

  • Dywizjon 303 – Arkady Fiedler
  • Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz
  • Monte Cassino (fragmenty) – Melchior Wańkowicz
  • Oskar i pani Róża Eric-Emmanuel Schmitt
  • Pamiętnik z powstania warszawskiego (fragmenty) – Miron Białoszewski
  • Pozłacana rybka– Barbara Kosmowska
  • Wspomnienia wojenne 22 IX 1939–5 IV 1945 (fragmenty) – Karolina Lanckorońska. Lub inne utwory literackie i teksty kultury wybrane przez nauczyciela, w tym wiersze poetów współczesnych i reportaże
  • Stary człowiek i morze – Ernest Hemingway
  • Wybrana powieść kryminalna – Agatha Christie
  • Wielki Rybak – Lloyd Cassel Douglas
  • Bursztyny (wybrane opowiadanie) – Zofia Kossak-Szczucka
  • Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II – André Frossard
  • Placówka – Bolesław Prus
  • Sąd Ozyrysa – Henryk Sienkiewicz
  • Jesienna miłość – Nicolas Sparks
  • Ziele na kraterze – Melchior Wańkowicz

 

Data dodania: 2021-02-10 10:40:33
Data edycji: 2021-09-28 13:24:18
Ilość wyświetleń: 284

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej