Prelekcja na temat wolontariatu

W naszej szkole od wielu lat przeprowadzamy różnorodne akcje wolontariackie. 22 oraz 25 listopada 2022r. odbyła się prelekcja uczniów klas IV-VIII z Panią Katarzyną Kałduńską, Prezesem Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim, która przybliżyła idę wolontariatu. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Słowa wypowiedziane przez Prelegentkę, poparte bardzo ciekawą prezentacją multimedialną z pewnością zachęciły uczniów do działania. Uświadomili sobie, że pomagać można na wiele sposobów. Niekiedy wystarczy dobre słowo, jakieś wyrzeczenie, wsparcie materialne, a innym razem poświęcenie swojego wolnego czasu. W końcu Wolontariat jest jedną z najpiękniejszych form pomocy drugiemu człowiekowi. Działając z potrzeby serca, zmieniamy na lepsze świat oraz ludzi, którzy nas otaczają.

Pragniemy jeszcze raz podziękować Pani Katarzynie za spedzony czas

i wspaniałe świadectwo poświęcenia dla dobra innych.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

Data dodania: 2022-12-08 19:38:47