Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024

 

Rekrutacja do przedszkoli w Pruszczu Gdańskim

Link do rekrutacji: https://pruszczgdanski.formico.pl

 

1 marca 2023 r. w mieście Pruszcz Gdański rusza nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W rekrutacji mogą wziąć udział dzieci zamieszkałe w Pruszczu Gdańskim, urodzone w latach 2017-2020 oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza miastem Pruszcz Gdański mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka wyłącznie w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli dana placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Wnioski należy składać do 14 marca 2023r. do godz. 15:00, a wyniki poznamy 28 kwietnia 2023 r. Rekrutacja uzupełniająca zaplanowana została na 16-18 sierpnia 2023 r. 

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, składają deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w placówce, do której uczęszcza dziecko. W przypadku złożenia przez rodzica deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego, jego dziecko nie bierze udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.
Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca jest prowadzone do:

  1. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1 zorganizowane w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 30 oraz przy ul. Żwirki i Wigury 8, (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne składa się w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 30);
  2. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim przy ul. Tysiąclecia 5 zorganizowane w budynku przy ul. Tysiąclecia 5 oraz przy ul. Tysiąclecia 3, (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne składa się w budynku przy ul. Tysiąclecia 5);
  3. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim przy ul. Jana Matejki 1;
  4. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim przy ul. Jana Kasprowicza 16 zorganizowane w budynku przy ul. Jana Kasprowicza 16 oraz ul. Jana Kochanowskiego 8, (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne składa się w budynku przy ul. Kochanowskiego 8);
  5. Przedszkola Publicznego Nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim przy ul. Niepodległości 10;
  6. Przedszkola Publicznego „Nad Rzeczką” w Pruszczu Gdańskim przy ul. Podkomorzego 20;
  7. Przedszkola Publicznego im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojciecha Kossaka 15;
  8. Przedszkola Publicznego „Czwóreczka” w Pruszczu Gdańskim przy ul. Jana Kasprowicza 25;
  9. Przedszkola Publicznego „Geniusz” w Pruszczu Gdańskim przy ul. Obrońców Wybrzeża 31.
  10. Publiczne Przedszkole Muszelka w Pruszczu Gdańskim przy ul. Grunwaldzkiej 49, tel. +48 533 579 348.

Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem Elektronicznego systemu rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, który dostępny jest na stronie https://pruszczgdanski.formico.pl. Za pośrednictwem tego systemu rodzic składa wniosek, w którym wskazuje wybrane przez siebie maksymalnie trzy przedszkola w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Wypełniony w systemie informatycznym wniosek powinien być następnie wydrukowany i po podpisaniu, złożony w przedszkolu pierwszego wyboru.

Wraz z wnioskiem do placówki pierwszego wyboru należy dostarczyć wszystkie niezbędne załączniki (dokumenty i oświadczenia) potwierdzające spełnianie zaznaczonych we wniosku kryteriów. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe).

Uwaga! Wniosek wraz z dokumentami składamy wyłącznie w jednej placówce i jest to placówka, którą rodzic wybrał jako pierwszą.

Wyniki rekrutacji widoczne będą na koncie dziecka, które utworzone zostanie podczas  składania wniosku https://pruszczgdanski.formico.pl. Przypominamy, że wyniki rekrutacji poznamy 28 kwietnia 2023 r.
 


W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z zespołem Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański tel. +48 58 775 99 72.

 

 

 

 

Data dodania: 2020-01-28 13:20:26
Data edycji: 2023-01-25 13:42:52
Ilość wyświetleń: 6990

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej