Szkolne Dni Życzliwości

Szkolny Wolontariat zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w Dniach Życzliwości, skłaniających do integracji i dzielenia się dobrem.
1). 22 oraz 25 listopada 2022r. odbędą się spotkania uczniów klas IV-VIII z Panią Katarzyną Kałduńską, Prezesem Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Celem prelekcji jest rozwój i uwrażliwianie dzieci oraz młodzieży. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykłady jak można dzielić się sobą, czasem, podążając za ideą wolontariatu bezinteresownie, ofiarowując swoje talenty na rzecz drugiego człowieka i czerpać z tego radość oraz satysfakcję.
2). Wspierając Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim, ogłaszamy Rodzinny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną, skierowany do uczniów klas I-VIII (różnorodne świąteczne dekoracje: np. stroiki, pierniki, bombki, świąteczne kartki, itp.). Po ogłoszeniu wyników konkursu, wszystkie dekoracje przekazane zostaną na rzecz hospicyjnego stoiska, przygotowanego podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022 w Faktorii. Czas trwania konkursu charytatywnego od 21 listopada do 30 listopada 2022r. Świąteczne dekoracje oddajemy do P.Bernadety Bażak, P.Doroty Jusiewicz-Sieczko- sala nr 6 i P.Agnieszki Owczarzak- sala nr 25.
3). „Życzliwa bitwa na nakrętki”, szkolny konkurs dla klas I-III. Głównym celem jest pozyskanie nakrętek dla Ani z Pruszcza Gdańskiego. Konkurs stanowi również promocję ekologicznego stylu życia wśród dzieci i integrację uczniów. Czas trwania konkursu od 21 listopada 2022 do 31 stycznia 2023r. Nagrodzone zostaną klasy I-III , które zbiorą największą ilość nakrętek. Odbiór nakrętek z sali lekcyjnej, nastąpi każdorazowo po zgłoszeniu informacji przez wychowawców klasy I-III, koordynatorowi konkursu (Dorota Jusiewicz-Sieczko). Każda porcja zostanie zważona i wpisana do rejestru przez szkolnych Wolontariuszy.
Mamy nadzieję, że Dni Życzliwości staną się początkiem niezwykłej przygody naszych Uczniów- Wolontariuszy!
Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu
Data dodania: 2022-11-15 19:23:21