Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Bal karnawałowy

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim z niecierpliwością czekali na wielkie wydarzenie. W piątek, 17 lutego 2023 roku na specjalne zaproszenie, przyjechali artyści z Teatru Qfer. Poprowadzili dla nas bal karnawałowy pod tytułem: „Między nami jaskiniowcami - czyli w kamieniołomach”.

Warto przypomnieć, że Teatr Qfer to jedna z pierwszych, profesjonalnych grup teatralnych działających na terenie Trójmiasta, współtworzona przez Barbarę i Grzegorza Gajewskich, którzy bardzo chętnie podejmują ciekawe inicjatywy dla najmłodszych.

Już od wejścia na salę gimnastyczną zauważyć można było wielobarwne karnawałowe dekoracje, które pieczołowicie zostały przygotowane przez wychowawców szkolnych oddziałów przedszkolnych, wychowawców klas 1 – III oraz chętnych rodziców. Trudno było rozpoznać uczniów, gdyż chętnie przebrali się za postacie z bajek, filmów, a nawet bohaterów z literatury dziecięcej.

Artyści przywitali uczestników balu, wspólnie stworzonym tańcem powitalnym. Oprócz głośnej muzyki, tańców, hulańców odbyło się wiele konkursów, które dodatkowo integrowały grupę rówieśniczą. Uczniowie z chęcią wzięli udział w wyścigu z wężami. Podczas balu dzieciom udało się nakarmić głodne dinozaury. Uczniowie spotkali niesforne małpki, które jeździły na deskorolkach. Śmiechu i radości było co nie miara. Artystom z Teatru Qfer udało się wywołać uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych. Niestety wszystko co miłe szybko się kończy…

Z przyjemnością będziemy wracać do tych miłych chwil wspólnie oglądając fotorelację.

 

M. Wołowczyk

Data dodania: 2023-02-19 21:25:34
Data edycji: 2023-02-19 21:31:43
Ilość wyświetleń: 363

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej