wycieczka do Hevelianum

Klasa 3e wraz z rówieśnikami z klasy 3d pojechała 19 października 2022 r. do Hevelianum w Gdańsku.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt."Wielcy inżynierowie", podczas których dowiedzieli się kim jest oraz czym się zajmuje inżynier. Podczas zajęć zastanawiali się, w jaki sposób rozwijają się miasta, a także które elementy infrastuktury są niezbędne do jego funkcjonowania. Uczniowie pracowali w grupach układając puzzle tematyczne oraz konstruując z wielkich piankowych klocków brakujące budowne w ich mieście. Jedna z grup stowrzyła restauracje, druga zaś budowała ogromny plac zabaw. Radość przy pracy była ogromna.

Następnym punktem programu było zwiedzanie interaktywnej wystawy "Dookoła świata". Chłopcy i dziewczęta poruszali się po dwóch kondygnacjach budynku, gdzie umieszczone zostały elementy z siedmiu kontynentów. Eksponaty związane z powstawaniem wulkanów, gejzerów, siły huraganu, a nawet trąby powietrznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niektóre z nich odktywały przed nami świat fizyki, geografii, biologii.
Każdy kontynent to również niezwykłe zwierzęta. Kilka z nich udało nam się bliżej poznać: posłuchać uszami nietoperza, dotknąć niedźwiedzia polarnego, pomogliśmy biedronce odzyskać jej kopki, a nawet znaleźliśmy patyczaki. Szkoda, że kameleon schował się gdzieś w swoim terarium.

Postaramy się go poszukać podczas kolejnej wizyty w tym interesującym miejscu.

Data dodania: 2022-10-21 17:38:11
Data edycji: 2022-10-22 11:23:19