warszataty chemiczne

Na początku grudnia mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach chemicznych przygotowanych przez "Bajeczną chemię", podczas których dowiedzieliśmy się czym jak powstają mydła.

Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia. Wzbudziły ich naturalną ciekawość do poznawania świata. Było to nie tylko nowe doświadczenie, ale również bogate źródło cennej wiedzy i doświadczeń!

Nasi uczniowie samodzielnie wykonali wszystkie etapy, dzięki czemu powstały piękne mydełka. Uczestniczyły w procesie przelewania cieczy ze zlewki do zlewki, precyzyjne posługiwały się pipetką w celu stworzenia unikalnego wzoru w mydełkach oraz wybrały kolor i kształt swojego dzieła chemicznego.

Do wykonania eksperymentów, dzieci używały tylko bezpiecznych odczynników i sprzętów laboratoryjnych. Ponadto mali chemicy byli pod czujnym okiem nauczyciela-chemika, który w razie potrzeby chętnie pomagał i wspierał w wykonaniu zadań.

Warsztaty Bajecznej Chemii to nauka przez zabawę. A efekty cudowne.

Data dodania: 2021-12-07 21:37:41
Data edycji: 2021-12-07 21:47:44