Piramida Sierpińskiego klas 7c oraz 4b - Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy 7c podczas trwającej w naszej szkole innowacji pedagogicznej (Nie)zwykła Matematyka. w formie zadania dodatkowego z matematyki tworzyli czworościany na podstawie takiej samej siatki, którą otrzymali od nauczyciela. Następnie podczas lekcji mogli obserwować, jak z ich małych brył powstaje Piramida Sierpińskiego.

Co ciekawe w ślad za nimi poszli nasi czwartoklasiści. Kiedy zobaczyli, co robią ich starsi koledzy, sami poprosili o możliwość wykonania brył.

W rezultacie powstała pokaźnych rozmarów Piramida Sierpińskiego, która na stałę stała się atrybutem sali matematycznej naszej szkoły.

Piramida Sierpińskiego jest to fraktal trójwymiarowy trójkąta Sierpińskiego.

Być może uda nam się kiedyś powiększyć naszą konstrukcję o kolejny etap?

Dziękuję uczniom za zaangażowanie i wspaniałe bryły - bez Was nie moglibyśmy zobaczyć tego fascynującego fraktala.

Do sklejenia poszczególnych brył wykorzystałam bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco będący szkolnymi zasobami zakupionymi w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości. Piramida powiększała się przez kilka dni, regularnie, kiedy uczniowie przynosili swoje prace (18.12.2023, 20.12.2023, 03.01.2023, 10.01.2023, 18.01.2023).

Iwona Janiak

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2024-02-15 20:52:17
Data edycji: 2024-03-11 20:27:52