Lekcja w kinie

W minionym tygodniu (29 marca 2022 roku) udaliśmy się całą klasą II E na ,,Lekcję w kinie". Zajęcia te zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej i odbyły się w Multikinie w Gdańsku. Tematyka zajęć była i jest jak najbardziej aktualna i odbywała się pod hasłem: ,,Raz, dwa, trzy - klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci".

Uczniowie naszej klasy przypomnieli sobie, jakie zagrożenia mogą kryć się w sieci. Podczas bardzo atrakcyjnej prezentacji mutimedialnej, zrozumieli, że nie wszystkie informacje podane w internecie są prawdziwe. Ponad to dowiedziały się ile lat ma internet i jak poprzez sieć można zostać odkrywcą. Dzieci wzbogaciły się o kolejną, bardzo potrzebną wiedzę, jak bezpiecznie korzystać z zasobów internetu. Chętnie obejrzały czym są emotikony i doświdczyły, że można dzięki nim opowiedzieć całą „Krainę lodu”.

Wzbogaceni nową wiedzą z radością obejrzeliśmy film animowany: ,,Mój przyjaciel Ufik". Film o pradziwej przyjaźni i przezwyciężaniu własnych trudności, a co najważniejsze o wytrwałości w dążeniu do celu.

Chętnie pojedziemy na kolejną wycieczkę.

Data dodania: 2022-04-01 17:11:29
Data edycji: 2022-04-09 17:11:56