Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca odbył się w naszym przedszkolu Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby z ZD posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom. Dzieci z grupy oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami. Dzieci,  ozdabiały kwiatkami, duże skarpety. Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

Data dodania: 2024-03-25 15:34:45
Data edycji: 2024-03-25 15:41:27