13.04.2020 Liczymy motyle.

Witam Was serdecznie Biedroneczki ! Dzisiejsze zajęcia to zajęcia matematyczne. Przyjrzymy się motylą. W galerii zdjęć możecie zobaczyć jakie są piękne i kolorowe.

Zadanie 1

Na początek mała rozgrzewka.  Gdy muzyka gra  ( link poniżej) dzieci zamieniają się w motyle , gdy rodzic  na chwilkę zatrzyma piosenkę dzieci motylki siadają na kwiatka - kucamy w dowolnym miejscu w domu . Zabawę powtarzamy kilka razy.

Zadanie 2

Proszę ,aby rodzice przeczytali dzieciom opowieść. Tu przydadzą nam się zdjęcia motylków umieszczonych w galerii poniżej.

Na łące budziło się życie. Zakwitało coraz więcej kwiatów, zwierzęta opuszczały zimowe kryjówki i cieszyły się promieniami słońca. Powróciły ptaki. Nad kwiatami fruwały małe zwierzęta – owady. Stokrotkę, która wyciągnęła kwiat do słońca, najpierw odwiedził żółty motyl zwany cytrynkiem. (Dzieci  pokazują żółtego motyla z galerii zdjęć ). Potem –piękny niebieski motyl z rodziny modraszków. (Dzieci pokazują niebieskiego motyla w galerii zdjęć). Usiadł na stokrotce, skosztował nektaru i odfrunął. Kolejnym gościem był biały motyl z ciemnymi plamkami – bielinek kapustnik, zwany tak z powodu jego częstego odwiedzania zagonów kapusty, na której chętnie składa jajeczka. ( Dzieci pokazują białą sylwetę motyla w galerii). Gdy dzień się powoli kończył, pojawił się jeszcze jeden motyl – pomarańczowy – o dziwnej nazwie czerwończyk dukacik. ( Dzieci szukają pomarańczową sylwetę motyla z galerii zdjęć).

Zadanie 3

Teraz znowu zaglądamy do galerii zdjęć  tam gdzie rośnie  jedna stokrotka ;)policzymy sobie motylki.

Ile mamy motylków na zdjęciu??

Cztery! Świetnie!!

Który jest pierwszy?? –

żółty,  super!

Który motylek jest ostatni??

-Pomarańczowy! Bardzo dobrzeJ

W jakim kolorze jest drugi motylek?

- Niebieski

Jakiego koloru jest trzeci motylek?-

biały ! znakomicie!

Który Ci się najbardziej podoba?  pierwszy ? drugi ? trzeci? czy czwarty?

Zadanie 4

Może teraz Wam Biedroneczki ,uda się stworzyć motylka ! do dzieła ! – technika dowolna

Czekam na wasze prace !! Możecie nadać imię swojemu motylkowi! W galerii macie zdjęcia przykładowych prac.

Dla chętnych  link do filmiku edukacyjnego który ukazuje jak gąsieniczka zmienia się w pięknego motyla!

To już wszystko na dziś .  Do jutra :)

Data dodania: 2021-04-12 18:16:37
Data edycji: 2021-04-12 18:33:35