ŻYWA LEKCJA HISTORII W MUZEUM HYMNU NARODOWEGO

W środę 11 maja uczniowie klas: 2 d (wych. I. Birunt) i 2 e (wych. M. Wołowczyk) wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Podczas zwiedzania muzeum z przesympatycznym panem przewodnikiem, usłyszeliśmy wiele ciekawostek z życia wielkiego Polaka -Jósefa Wybickiego -twórcy naszego hymnu narodowego. Okazało się, że nasz hymn w pierwotnej wersji miał aż sześć zwrotek, a jego melodia była nieco inna. Zobaczyliśmy także, jak mieszkał i żył Józef Wybicki -zdziwiliśmy się, że jego łóżko było takie małe, bo sypiał on na siedząco...Dowiedzieliśmy się także, że jego pierwsza żona była od niego starsza aż o 14 lat -co nie spodobało się matce Wybickiego, ale z czasem bardzo pokochała swoją synową i świetnie się z nią dogadywała.

Po lekcji historii braliśmy udział w warsztatach artystycznych: wykonaliśmy maski orła oraz flagę naszego państwa z odciśniętych dłoni, pomalowanych czerwoną farbą; poznaliśmy także technikę tworzenia papieru czerpanego.

Uczniowie otrzymali także pamiątkowe pocztówki.

Była to z pewnością atrakcyjna lekcja historii :)))

Wych. Iwona Birunt

Data dodania: 2022-05-11 21:35:42