Zawód MUZYKA w klasach VII

Uczniowie klas VII mieli możliwość na zajęciach z doradztwa zawodowego zapoznania się ze ścieżką kariery edukacyjno - zawodowej MUZYKA.

Zaproszenie i w tym roku szkolnym przyjęła mama naszego ucznia   p. Beata Wdowik, która z wykształcenia jest Muzykiem.

Instrument, na którym gra nasz zaproszony gość to altówka.

P. Beata krok po kroku opowiedziała o drodze jaką musiała przejść by nim się stać. Opowiedziała o szkole muzycznej pierwszego i drugiego stopnia – omówione zostały kierunki studiów np. - dyregentura, wokalistyka, rytmika itd. które kształcenie prowadzi Akademia Muzyczna w Gdańsku

Poznaliśmy zalety wykonywania zawodu i mieliśmy możliwość wysłuchania kilku fragmentów utworów odegranych      na altówce.

Nie lada gratką dla uczniów był szybki instruktaż gry na altówce i odegranie kilku nut na instrumencie.

Dodatkowo p. Beata przygotowała również i tym razem - quiz muzyczny – Jaka to melodia? oraz pyszną słodkość            dla naszych uczniów.

Dziękujemy!

Data dodania: 2024-01-21 17:10:35