Zawód MUZYK - ścieżka kariery naszego gościa

Aby osiągnąć sukces w świecie muzyki potrzeba wielu wyrzeczeń, wytężonej pracy.

Dodatkowo nie osiągnie się go w momencie gdy nie odczuwamy miłości do muzyki i jej nie rozumiemy.

Co ważne nuty powinny być kolejnym językiem, którym posługujemy się w stopniu zaawansowanym, a rytmika naszą najlepszą przyjaciółką.

Uczniowie klasy VII b mieli możliwość na zajęciach z doradztwa zawodowego zapoznania się ze ścieżką kariery edukacyjno - zawodowej MUZYKA.

Zaproszenie przyjęła mama naszego ucznia p. Beata W., która z wykształcenia jest Muzykiem. Instrument, na którym gra nasz zaproszony gość to altówka.

P. Beata krok po kroku opowiedziała o drodze jaką musiała przejść by nim się stać. A wszystko to za sprawą taty, który zaraził ją miłością do muzyki. Opowiedziała o szkole muzycznej pierwszego i drugiego stopnia jak również o studiach na Akademii Muzycznej. Poznaliśmy zalety wykonywania zawodu i mieliśmy możliwość wysłuchania kilku fragmentów utworów odegranych na altówce.

Dodatkowo p. Beata przygotowała quiz muzyczny – Jaka to melodia?

Dziękujemy!

Data dodania: 2023-02-03 18:39:11