Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – dla klas I-III

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. –  dla klas I-III

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla klas 1 - 3

Od poniedziałku, 26 kwietnia br. lekcje w systemie hybrydowym w klasach 1-3 w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów rodziców  uprawnionych na dotychczasowych zasadach oraz dla dzieci, które uczą się stacjonarnie o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką do wychowawcy klasy poprzez dziennik elektroniczny Librus.

(skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw).

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki