Zakończenie roku klas ósmych

Dnia 22 czerwca 2023 roku uczniowie klas ósmych po raz ostatni spotkali się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Po przemówieniu Pani Dyrektor Marzeny Koteckiej oraz uhonorowaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Pruszczu Gdańskim- bryg. Jana Roszmanna odznaką ''IUVENIS FORTI'' i nagrodami dwóch dzielnych uczniów- Eryka Potrykusa i Szymona Orłowskiego z klasy VIII c, nastąpiło wręczenie świadectw, najpierw z wyróżnieniem, następnie pozostałych, całość zwieńczona wspólnym klasy z wychowawcą zdjęciem. Nie zabrakło gratulacji dla rodziców dzieci, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w nauce oraz podziękowań za współpracę ze szkołą.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wręczenie statuetek, poprzedzone krótką prezentacją multimedialną kandydatów do poszczególnych nagród. W kategorii PRYMUS zwyciężyła Amelia Piersa, SPOŁECZNIKIEM został Szymon Filipek, w ŚWIECIE BARW najlepsza okazała się Michalina Słoboda, MISTRZEM SAVOIR-VIVRE wybrano Jagodę Gradowską, POMOCNA DŁOŃ powędrowała do Mariusza Rolskiego. W kategorii SYMFONIA DŹWIĘKÓW statuetki przyznano Patrycji Potrykus oraz Aleksandrze Woś, podobnie w kategorii SPORTOWIEC ROKU nagrodzono Kingę Ścibek oraz chłopięcą Drużynę SP2. Zebrani na sali absolwenci ze szczególną niecierpliwością czekali na wynik swego głosowania na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO KOLEGĘ- został nim Eryk Portykus oraz NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KOLEŻANKĘ- statuetkę odebrała Maja Wrona.
Wręczanie statuetek urozmaicono piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego oraz pokazami tańca. Szczególny aplauz wzbudził projekt: Historia tańca w pigułce. Uczniowie klas ósmych z lekkością przebrnęli od lat 20-tych XX w. do czasów współczesnych, odnajdując się zarówno w swingu, charlestonie, muzyce filmowej lat 50-tych i 70-tych, jak i tej dzisiejszej.
Sympatycznym gestem- drobnym upominkiem oraz słowem pożegnali uczniów klas ósmych koledzy i koleżanki z klas siódmych.
Po zakończeniu uroczystości wychowankowie udali się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawcami, nie jednemu zakręciła się łza w oku. Obiecali odwiedzać i miło wspominać!
Hanna Glok-Lejk
Data dodania: 2023-07-03 11:03:57