Zajęcia z pielęgniarką p. Kasią Kałduńską w Oddziałach Przedszkolnych.
17 listopada w Oddziałach Przedszkolnych pojawił się wyjątkowy gość — pani Kasia Kałduńska, pielęgniarka, która zabrała wszystkie grupy w małą wyprawę do świata swojego zawodu.
Przywiozła ze sobą „magiczną torbę pielęgniarki", a w niej same skarby: pulsoksymetr, stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki i wiele innych ciekawych narzędzi i przedmiotów. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i posłuchać, do czego służą te przedmioty — a ciekawości i pytań nie było końca! Mało tego, nasze przedszkolaki wykazały się też ogromną wiedzą, co wprawiało zachwyt naszego gościa.
Poczucie humoru pani Kasi rozbawiało dzieci, sprawiając, że cała wizyta była nie tylko pouczająca, ale też pełna śmiechu i dobrej energii.
Warto dodać, że pani Kasia jest również prezeską Fundacji Dom Hospicyjny i niezwykle empatyczną osobą, która na co dzień niesie wsparcie i serce tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Kasi własnoręcznie przygotowane laurki i podziękowania. Słowa wdzięczności popłynęły także od dyrekcji, rodziców i nauczycieli — za wspaniałe zajęcia, które poszerzyły wiedzę najmłodszych o niezwykle ważnym zawodzie pielęgniarki.
Takie zajęcia doskonale wpisują się w ministerialne kryteria doradztwa zawodowego, które już na etapie przedszkola zakładają budowanie świadomości różnych profesji, rozwijanie ciekawości świata pracy i pokazywanie dzieciom realnych przykładów zawodów o dużym znaczeniu społecznym.