Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci Naszej Nauczycielki Alicji Nowak

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci Naszej  Nauczycielki Alicji Nowak

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Naszej Koleżanki  ALICJI NOWAK, która była cenioną nauczycielką mocno zaangażowaną  w życie naszej szkoły. Praca, którą wykonywała była Jej prawdziwą pasją. Pozostanie w naszych sercach, jako cudowny człowiek, oddana wychowawczyni, dobra koleżanka i przyjaciółka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia pogrążonej w żalu Rodzinie Alicji.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w piątek, 5 kwietnia br. o godzinie 13.00 w Kościele P. W. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim

Dyrekcja i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 2

w Pruszczu Gdańskim

,, Gdy smutek BOLI

a słowa są zbyt małe,

by rozpacz wypowiedzieć

- zostaje tylko milczenie..."

W dniu 5 kwietnia 2024 r. o godzinie 13.00 podczas Mszy Świętej w Kościele P.W Podwyższenia Krzyża Śwętego w Pruszczu Gdańskim pożegnaliśmy nauczycielkę naszej szkoły Ś.P Alicję Nowak.

Nad urną zmarłej pochylał się Sztandar naszej szkoły. Ostatnie pożegnanie, w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej, odczytała Pani Dyrektor Marzena Kotecka.

Kochana Alu!

Opuszczasz nas zbyt wcześnie, to dla nas ogromnie smutny czas. Tak trudno uwierzyć, że nie zobaczymy Cię na szkolnym korytarzu, że nie usłyszymy Twojego śmiechu, tak trudno jest nam Cię pożegnać.

Wiem, że kochałaś swoich wychowanków, naszą szkołę, nauczanie było Twoją pasją, wydobywałaś z innych to, co dobre, i tak bardzo pragnęłaś wrócić do swoich uczniów, do swoich obowiązków, często mówiłaś mi o tym. Spełniałaś się w trudnej pracy nauczycielskiej. Wprowadzałaś najmłodszych uczniów w świat nauki, rozwijałaś ich talenty. Byłaś doskonałą organizatorką uroczystości szkolnych, spotkań integracyjnych z różnych okazji.

Z oddaniem i wielką troską angażowałaś się w rozwiazywanie uczniowskich problemów, wspomagałaś rodziców, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne. Nigdy nie odmówiłaś pomocy, często sama ją inicjowałaś. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem i wysłuchać. Żyłaś pięknie i w przyjaźni z innymi. Dziękujemy Ci za Twoją obecność wśród nas, za każdy gest koleżeństwa i życzliwości.

Podczas naszej ostatniej rozmowy telefonicznej, kiedy zadzwoniłaś, aby się pożegnać zapewniłam Cię, że na zawsze pozostaniesz częścią naszej społeczności szkolnej, że żyć będziesz w naszych sercach, sercach swoich uczniów, koleżanek, kolegów, przyjaciół.

Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych".

Alu, Żegnam Cię jako cudownego, dobrego człowieka, oddaną swej pracy nauczycielkę i wychowawczynię najmłodszych uczniów, naszą serdeczną koleżankę i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat. Swoim niezwykłym poczuciem humoru umiałaś załagodzić najtrudniejsze sytuacje. Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za to! Kochana Alu ! Pozostawiasz trwały ślad w naszych sercach. Zawsze będziesz żyła w naszej pamięci.

Na pożegnanie powtórzę Twoje ostatnie słowa, które wypowiedziałaś żegnając się ze mną: „ Do widzenia, do zobaczenia, może kiedyś…”

Alu, Spoczywaj w pokoju.

Swieca Pogrzebowa Zdjęcia - darmowe pobieranie na Freepik