XXX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży.

„Chcemy wysłuchać tego, co macie do powiedzenia"

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia

"Jesteście Polską przyszłości"

Ministra Edukacji Barbara Nowacka.

Uczniowie naszej szkoły: Weronika, Aleksandra i Patryk uczestniczyli w projekcie, który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do dyskusji na tematy dla nich ważne. W ramach pracy grup (stacjonarnie, online) przygotowującej do sesji SDiM, uczniowie - młodzi posłowie - wytypowali osiem obszarów, w których miała paść odpowiedź. Wśród nich znalazły się takie tematy jak: nowoczesna szkoła, walka z hejtem w sieci i w szkole, bezpieczny dom i rodzina, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, możliwości rozwijania swoich pasji, wsparcie młodych w wyborze ścieżki życiowej i zawodowej.

Obrady otworzył marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W XXX Sesji SDiM również wzięli udział: Ministra Edukacji, pani Barbara Nowacka, Ministra Kultury, pani Hanna Wróblewska, Rzeczniczka Praw Dziecka pani Monika Horna-Cieślak, wiceminister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego pan Marek Krawczyk, przewodnicząca Komisji Edukacji i Nauki, pani Krystyna Szumilas, przewodnicząca Komisji ds. Dzieci i Młodzieży, pani Monika Rosa , szef Kancelarii Sejmu, pan Jacek Cichocki.

W wyniku głosowania młodzi parlamentarzyści zdecydowali, że najważniejszym tematem do szerszej dyskusji jest wsparcie młodych w wyborze ścieżki życiowej i zawodowej.

Marszałek Sejmu obiecał, że wypracowana podczas Sesji SDiM Uchwała zostanie przekazana Minister Edukacji, Rzeczniczce Praw Dziecka, Sejmowej Komisji Edukacji oraz Dzieci i Młodzieży, biura Marszałka Sejmu.

Dodatkową atrakcją naszego wyjazdu do Warszawy był spacer ulicami stolicy, wejście do Pałacu Kultury, na dziedziniec Zamku Królewskiego.

Data dodania: 2024-10-16 21:57:24
Data edycji: 2024-10-16 22:08:05