Dnia 20 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się XVI Miejski Sejmik Ekologiczny pod patronatem Burmistrza Miasta Pruszcza Gdańskiego. W tym roku miał on formę debaty pt. „Czy odnawialne źródła energii to nieunikniona konieczność?” W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym Pan Senator Ryszard Świlski; Pan Burmistrz Janusz Wróbel; przedstawiciele Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego; Pan Ireneusz Rogala - ekspert, przedstawiciel spółki ENERGA Wytwarzanie Grupa ORLEN; społeczność SP 2 oraz uczniowie pruszczańskich szkół podstawowych, którzy przeprowadzili debaty w pięciu obszarach: SP 1 - źródła geotermalne, SP 2 - elektrownie wodne, SP 3 - elektrownie wiatrowe, SP 4 – elektrownie słoneczne, Katolicka SP - energia jądrowa. Spotkanie rozpoczęło się gratulacjami złożonymi naszym uczniom, Erykowi i Szymonowi za odpowiedzialną postawę wobec potrzebującego mężczyzny. Podczas sejmiku był czas na wypowiedzi publiczności. Uczestnicy debaty głosowali za pomocą zielonych oraz czerwonych kartek za lub przeciw odnawialnym źródłom energii. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni jednomyślnie uznali, że odnawialne źródła energii to nieunikniona konieczność. Młodzież zaprezentowała wnioski z debaty. Każda z pruszczańskich szkół otrzymała dyplom oraz nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta Pruszcz Gdański. Uczniowie otrzymali również upominki od spółki ENERGA Wytwarzanie Grupa ORLREN, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie młodzieży do debaty. Wydarzenie uświetniły występy zespołu muzycznego pod kierunkiem Pani Joanny Mielewskiej. Uczestnicy sejmiku kontynuowali dyskusje w kąciku zdrowej żywności przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Marty Słobody i Małgorzaty Pobuty.

Koordynator wydarzenia – Anna Radecka

Data dodania: 2023-05-04 09:58:56