X WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „RYTM I MELODIA”  DAMNO 2023

Konkurs plastyczny -"Rytm i melodia"Serdecznie zapraszamy do udziału w X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „RYTM I MELODIA”  DAMNO 2023. termin oddawania prac dla nauczycielki plastyki 17 III 2023r.

UCZESTNICY:

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z województwa pomorskiego w dwóch grupach wiekowych:

-       szkoła podstawowa (kl. 4 - 6)

-       szkoła podstawowa (kl. 7 - 8)

TEMATYKA KONKURSU:

Muzyka jest dźwiękiem. Towarzyszy nam w życiu codziennym i przy szczególnych okazjach. Muzykę słyszymy wszędzie: w domu, w filharmonii, w cyrku, w dyskotece, na urodzinach, w autobusie - gdy jedziemy do szkoły, w lesie - gdy ptaki śpiewają i szumią drzewa. Muzyka wybrzmiewa z radia, magnetofonu, mp3, w mieście i na wsi. Jest nieodłącznym aspektem naszego bytu. Nie wyobrażamy sobie świata bez dźwięków, a wielu z nas także tego przedstawionego na kartce papieru lub powierzchni płótna. Wielu artystów tworzyło i tworzy swoje dzieła pod wpływem muzyki.

Spróbujcie przenieść swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stwórzcie pracę rysując, malując tematy związane z szeroko pojętą muzyką. Stwórzcie w ten sposób „obraz muzyki” jej rytm i melodię.

ORGANIZACJA I PRZEBIEG KONKURSU:

etap – szkolny:

1.   Szkolne eliminacje mające na celu wyłonienie reprezentantów szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:

a)   kategoria 2: szkoła podstawowa (kl. 4 - 6)

b)    kategoria 3: szkoła podstawowa (kl. 7 - 8)

2.   Szkoła powołuje Szkolną Komisję Konkursową (SKK), która wyłania zwycięzców w poszczególnych kategoriach - maksymalnie 10 prac z każdej kategorii wiekowej.

3.   Jeden autor może złożyć SKK tylko jedną pracę wykonaną w następującej technice plastycznej:

a)  rysunek (wykonany czarnym tuszem, kredkami różnego typu, węglem lub pastelami),

b)  malarstwo (farby plakatowe, akwarele),

c)  grafika (z wyłączeniem grafiki komputerowej).

4.   Sposób oceny prac:

a)  zgodność wykonanych prac z regulaminem,

b)  poprawność merytoryczna,

c)  pomysłowość,

d)  czytelność przekazu,

e)  samodzielność wykonania pracy,

f)  estetyka wykonania (czystość i staranność wykonania prac, brak zagnieceń, plam itp).

5.   Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

a)  temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla tematyki Konkursu;

b)  rozmiar – praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 (297 x 420 mm) – niedopuszczalna jest praca mniejszego rozmiaru naklejona na kartkę A3,

c)  forma (płaska) i określona wyżej technika,

d)  praca powinna być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora,

e)  udziału w Konkursie nie mogą brać prace prezentowane w innych konkursach plastycznych, wystawach, itp.

f)  niedopuszczalne formy pracy: wydzieranki, wyklejanki, teksty i napisy umieszczone w pracy, forma plakatu.

Każda praca plastyczna winna zawierać metryczkę naklejoną z tyłu pracy, której wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach.

Z wyrazami szacunku Marta Słoboda

Data dodania: 2023-02-23 11:41:01