Wyjazd na spektakl teatralny p.t.: ''ach, ta Pippi''

W ŚRODĘ 08.02.2023 r. uczniowie klas: 3 D oraz 3 E oglądali na gdańskiej scenie NOT spektakl teatralny zatytułowany "ach, ta Pippi", przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Widzowie poznali ciekawą historię małej Pippi, dzięki której mogli się przekonać, co to znaczy tolerancja, jak też prawdziwa przyjażń oraz dlaczego warto być dobrym dla zwierząt.

Pippi nie jest typową dziewczynką -nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych -wręcz przeciwnie -dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Oglądając sztukę poznaliśmy siłę prawdziwej przyjaźni, jaka Łączy Pippi z Aniką i Tomkiem, jak cudownie można spędzać czas z rówieśnikami, a kiedy pojawią się kłopoty, mamy na kogo liczyć.

Pippi uczy także miłości do zwierząt, z którymi ma świetny kontakt. Potrafi nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie jest jej straszne poskromienie groźnego lwa!

Spektakl bardzo się podobał: był barwny jak włosy Pippi, wystąpiło wiele ciekawych postaci jak choćby siłacz Adolf, weseli policjanci, chuligan Laban czy śmieszni złodziejaszkowie. Humorystyczne sceny były przeplatane piosenkami, a towarzyszyły im kolorowe projekcje multimedialne, dzięki którym mogliśmy się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach.

SERDECZNIE POLECAMY!!!

Iwona Birunt z uczniami