Wyjątkowi goście w szkole

W dniu 07.06.2022 mieliśmy niesamowitych gości. Naszą szkołę odwiedziła grupa Tygrysków z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim. Dzieci we wrześniu rozpoczną kolejny etap w swoim życiu - wszyscy zaczną edukację w szkole podstawowej.

Ich wizyta miała na celu przybliżyć im szkolne mury, aby od września bez obaw mogli rozpocząć edukację.

Po ciepłym przywitaniu przez Panią w-ce dyrektor Jolantę Janiuk, dzięki uprzejmości Pani Marii Wieliczko, udaliśmy się na lekcję pokazową do klasy 2A . Dzieci miały okazję obserwować lekcję programowania, a następnie nastąpiła zamiana miejsc. Dzieci zasiadły w szkolnych ławkach, a starsi koledzy zadawali im zagadki związane ze szkolną tematyką.

Gdy zabrzmiał dzwonek kończący lekcję udaliśmy się na zwiedzanie szkoły. Dzieci zobaczyły jak uczą się starsi uczniowie, mieli okazję poznać Absolwentów tego samego przedszkola, którzy obecnie są już w 5 klasie. Również klasa 8 bardzo ciepło przywitała się z dziećmi. Przybili im piątki i bardzo ciepło przyjęli wizytę gości.

Przyszli uczniowie zobaczyli również salę informatyczną i gabinet pani Pielęgniarki. Pani Aneta pokazała dzieciom mnóstwo sprzętów, które znajdują się w gabinecie i opowiedziała o swojej pracy w szkole.

Dwugodzinna wizyta Tygrysków wywołała u dzieci bardzo pozytywne emocje. Wiedzą, że w szkole obowiązują podobne zasady jak w przedszkolu. Mamy nadzieję, że ten dzień zapamiętają na długo i z radością i spokojem wkroczą we wrześniu w nowe, szkolne mury.

Iwona Janiak

Data dodania: 2022-06-08 08:05:21