Wycieczka klas II a i II b do Łapina „ Na tropie przygody- Survival Day”

W dniu 09.06.2022 uczniowie klas 2A i 2B pojechali na wycieczkę do Łapina, gdzie czekał na nich bardzo bogaty program i intensywny dzień.

Co można robić przez 6 godzin w lesie? Wydawać by się mogło, że czasu było aż nadto. Nic bardziej mylnego.

Na początku dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Wraz z opiekunami i przewodnikami miały szanse poznać działanie GPS-ów, które prowadziły nas do kolejnych miejsc z ukrytymi zagadkami. Uczniowie bacznie obserwowali miejsca docelowe, świetnie radzili sobie z kolejnymi łamigłówkami, a w między czasie przypomnieli sobie zasady poruszania się w grupie na drodze.

Po powrocie z "podchodów" poszliśmy w głąb lasu. Tam dzieci poznały tajemnice SURVIVAL-u. Przygotowały miejsca na ogniska, zbierały korę brzozy, chrust i gałęzie, a po ułożeniu odpowiedniej formy próbowały rozpalić ognisko przy pomocy krzesiwa. Udało się rozpalić jedno ognisko, na którym uczniowie od razu chcieli piec obiecane kiełbaski.

Po rozpaleniu ogniska nadszedł czas na przygotowanie miejsc do schronienia - budowa szałasów. Dzieci były mocno zaangażowane w pracę, a ich szałasy wyszły naprawdę imponujące.

Nadszedł czas na zabawy integracyjne. Po podziale na dwie grupy, jedna udała się na plażę, gdzie mieli okazję porywalizować między sobą i lepiej się poznać. Druga grupa próbowała swoich sił podczas strzelania z łuku. Każdy strzał był dla dzieci dużym przeżyciem, nie mogli się oderwać od sprzętu.

Koniec wycieczki zwieńczyło wspólne ognisko z kiełbaskami i pieczonym chlebem. Po posileniu się dzieci poprosiły o chwilę zabawy na pobliskim placu zabaw. Nie można było im odmówić, także i tam dostały czas na wspólną zabawę.

Mamy nadzieję, że każde dziecko będzie miało cudowne wspomnienia z leśnej przygody.

Organizatorki wycieczki Pani Maria Wieliczko i Pani Ewa Maćkowska oraz Opiekunowie Pani Elżbieta Kucharska oraz Pani Iwona Janiak

Data dodania: 2022-06-12 14:55:29
Data edycji: 2022-06-14 12:30:34