Wycieczka do Wiejskiej Zagrody

23 września 2021 r. uczniowie klasy 2 b udali się do Wiejskiej Zagrody  w Osicach. Jest to miejsce rekreacyjno-edukacyjne, pobudzające zmysły. Uczniowie poczuli zapach ziemi, koszonej trawy, słyszeli ciszę, dotykali zwierzęta i plony z pól uprawnych. Zagroda położona jest z dala od domostw w pobliżu pól uprawnych na wydzielonej i ogrodzonej działce pokrytej murawą. W centralnej części działki postawiona jest wiata, piaskownica, huśtawki i miejsce na ognisko. Na działce wydzielony jest teren do gier rekreacyjnych i tor przeszkód. Już na samym początku dzieci przywitała przepiękna pogoda, która przyczyniła się do mile spędzonego czasu  w zagrodzie pani Kasi. Na początku dzieci zapoznały się z mieszkańcami zagrody, którymi są kozy, krowy, króliki, owce, osiołek i lamy. Uczniowie mogli je nakarmić i pogłaskać. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na pole, gdzie odbyły się wykopki ręczne i mechaniczne oraz zawody w zbieranie ziemniaków z których później dzieci wykonywały śmieszne stworki. Po ciężkiej pracy dzieci miały chwilę relaksu, podczas której korzystały z placu zabaw, hamaków oraz wielkiej piaskownicy. Kolejnym etapem były zajęcia edukacyjne, prowadzone za pomocą metod aktywizujących na temat roślin okopowych i innych skarbów ziemi. Po ciekawej lekcji dzieci wzięły udział w zawodach sportowych, po których otrzymały nagrodę w postaci pysznego kartofla z parnika. Ostatnim etapem wyprawy był quiz jesienny, prowadzony przez panią Kasię, przebraną w zabawny strój buraka cukrowego.

To była naprawdę udana wycieczka, która przyniosła dzieciom uciechę i dobrą zabawę, a opiekunom pozwoliła na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa.

Data dodania: 2022-08-31 15:49:46
Data edycji: 2022-09-01 00:05:27