Wycieczka do Przystanku Świętego Mikołaja w Drzewinie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dnia 1 grudnia uczniowie klasy 1a  wybrali się do Przystanku Świętego Mikołaja w Drzewinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom informacji o pochodzeniu i historii Świętego Mikołaja. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z Elfem, który bardzo dokładnie oprowadził nas po lapońskiej wiosce. Uczniowie zobaczyli żywą szopkę, a w niej alpaki, kozy, osiołki. W elfowym kinie obejrzeliśmy film o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty, na których uczniowie samodzielnie wykonali świąteczne stroiki oraz dekorowali bombki na choinkę.  Największą jednak atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta w wiosce Mikołaja była niesamowitym przeżyciem. Wszyscy będziemy mile wspominać ten czas.

Data dodania: 2023-03-01 19:44:26
Data edycji: 2023-03-01 20:03:53