Wycieczka do Fromborka klasy 3a i 3b

14 czerwca 2023r. uczniowie klasy 3a i 3b pojechali na wycieczkę do Fromborka – miasta, w którym prowadził obserwacje astronomiczne Mikołaj Kopernik -patron naszej szkoły.

Atrakcje rozpoczęli od zwiedzania Parku Astronomicznego. Mogli na własne oczy zobaczyć lunety, teleskopy, którymi można obserwować niebo. Następnie wzięli udział w warsztatach pt. „Zabawy pętelkowe”. W czasie tych zajęć dowiedzieli się więcej na temat gwiazdozbiorów, utworzyli własne gwiazdozbiory, pracowali w grupach tworząc układy gwiazd za pomocą nici. Potem udali się na Wzgórze Kopernika, gdzie uczestniczyli w pokazie w planetarium. Pani pokazywała układy gwiazd na niebie, w różnych porach roku ciekawie o tym opowiadając. Pod okiem pani przewodnik zwiedzali Katedrę, z uwagą słuchali ciekawostek z nią związanych, wysłuchali także przepięknego koncertu organowego. Następnie wszyscy weszli na wieżę widokową Radziejowskiego, podziwiali piękną okolicę i widok na Zalew Wiślany. Na koniec udali się na spacer brzegiem Zalewu Wiślanego.

Była to bardzo atrakcyjna wycieczka, a wrażenia z nią związane pozostaną na długo w pamięci każdego z uczestników.

Maria Wieliczko

Data dodania: 2023-06-20 21:32:35