Wszyscy jesteśmy równi-Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dnia 1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji podjęliśmy wiele działań by przybliżyć dzieciom, z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. W ramach szkolnych obchodów na korytarzach pojawiły się gazetki poświęcone tej tematyce. W klasach 1-3 oraz grupach „O” odbyły się lekcje z wychowawcami, spotkania z pedagogiem specjalnym, projekcje filmów oraz zabawy integracyjne. W celu solidaryzowania się z osobami z niepełnosprawnościami uczniowie wykonali wspólny, mierzący parę metrów plakat, którego hasłem przewodnim było „Wszyscy jesteśmy równi = podajmy sobie dłoń”. Nasi uczniowie wzięli także udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Zimowy Miś”, przeznaczonym dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wszystkie podjęte działania miały na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i kształtowanie w nich idei tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiego człowieka.

Zespół Nauczycieli Wspomagających

Data dodania: 2023-12-05 22:40:49