WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Są święta w naszym kalendarzu

Najdroższe i najbliższe

Bo wywołują falę marzeń

Najczulszych i najmilszych.

Ich dziwny czar, ten nastrój stwarza

Dla życia najważniejszy

Rozlewa się na ludzkich twarzach

Uśmiechem najpiękniejszym.

Ten nastrój wszystkim się udziela

Ogarnia serca, dusze

Radością szczęścia i wesela

I czystych wielkich wzruszeń.

(„Ten nastrój” - K. Chojecka)

Zbliżają się ulubione przez wszystkich święta Bożego Narodzenia, a święta te kojarzą się zawsze z wieczorem wigilijnym i kolędą. Kolędy są nadal utworami bardzo lubianymi i niezwykle popularnymi. Śpiewane są w okresie Świąt Bożego Narodzenia prawie w każdym domu, w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół. Również nasza społeczność szkolna, nauczyciele oraz dyrekcja w dniu 22 grudnia zebrała się na sali gimnastycznej by wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Na ścianie sali wyświetlone były teksty kolęd i piosenek, dzięki czemu wszyscy mogli włączyć się do śpiewania. Zespół oraz chętni i utalentowani uczniowie prezentowali kolędy oraz piosenki świąteczne. Wśród występujących byli uczniowie od klasy czwartej do ósmej. Widownia mogła usłyszeć i wspólnie zaśpiewać m.in. kolędy: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Gore gwiazda, Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu oraz kolędę ukraińską Szczodryk; piękne piosenki: Jest taki dzień, Pioseneczka, Znak pokoju, Kolęda dla nieobecnych a także radosne i popularne All I Want for Christmas Is You. Utwory były wykonywane wspólnie, a capella, z akompaniamentem pianina, perkusji, skrzypiec, fletu poprzecznego i dzwonków chromatycznych. Artyści zaśpiewali w trzech językach: po polsku, ukraińsku i angielsku.

Wspólne kolędowanie było dla wszystkich niezwykłym doświadczeniem. Wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę świąt.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://fb.watch/hBQ9nRkfjE/

Koordynatorami przedsięwzięcia były: Joanna Mielewska – oprawa muzyczna, Marta Słoboda – dekoracja, Małgorzata Pobuta – prezentacja multimedialna oraz Urszula Belczewska.

Data dodania: 2022-12-23 20:16:25
Data edycji: 2022-12-23 22:01:30