WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH WYSTARTOWAŁ!

Po raz jedenasty uczniowie nasze szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym - Wielkim Maratonie Czytelniczym „Spotkacie nowych przyjaciół”.

Konkurs objęty jest  honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego - Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Zadanie Maratończyków polega na przeczytaniu w danym miesiącu (od września do kwietnia) książki ze wskazanej przez Organizatora listy lektur i rozwiązaniu testu sprawdzającego treść tej pozycji.

Do tegorocznej XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół” zgłosiło się 27 uczniów.

Za WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW trzymamy kciuki i życzymy im wytrwałości i powodzenia.

Szkolny koordynator konkursu Elżbieta Zwolińska

Data dodania: 2022-10-23 19:23:32