WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH JUŻ ZA NAMI!

W czwartek 9 maja 2019r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom, finalistom i wyróżnionym w konkursie ogólnopolskim - Wielkim Maratonie Czytelniczym.

W Wielkim Maratonie Czytelniczym "Spotkacie nowych przyjaciół" adresowanym do uczniów 2 i 3 klasy szkoły podstawowej wzięło w tym roku udział ok. 2000 uczestników ze 145 szkół z Polski i jednej z Wielkiej Brytanii.

Komisja konkursowa przyznała 89 tytułów laureata, 119 tytułów finalisty oraz 167 wyróżnień. Laureaci, finaliści  oraz wyróżnieni otrzymali dyplom oraz nagrody książkowe wręczone  przez autorkę książek dla dzieci p. Wiolettę Piasecką, która po uroczystej gali podpisywała swoje książki.

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie laureatów, finalistów i wyróżnionych w konkursie. Zapracowali na ten tytuł, ponieważ sumiennie czytali od września do kwietnia dodatkowe lektury i wzorowo pisali testy ze znajomości tych książek. Udział w konkursie wymagał od nich wytrwałości i systematyczności.

Laureaci:

Aleksandra Walewska, kl. 3a

Maja Pilipczuk, kl. 3a

Finaliści:

Jakub Kurpiewski, kl.3a

Aleksander Mikrut, kl. 3b

Zuzanna Szyszko, kl. 3a

Uczniowie wyróżnieni:

Lena Szwoch, kl. 3a

Vanessa Możejko, kl. 3b

Liubov Polakova, kl. 3b

WSZYSTKIM MARATOŃCZYKOM SERDECZNIE GRATULUJĘ.

Dziękuję także rodzicom za wspieranie swoich dzieci w tym niełatwym, całorocznym zmaganiu.

koordynator konkursu w szkole: Elżbieta Zwolińska

Data dodania: 2019-05-14 10:27:31