Warsztaty integracyjne Dzieci i Rodziców klasy 4c

Dziś o godzinie 17.00 Uczniowie klasy 4c wraz z Rodzicami przybyli na warsztaty integracyjne. W trakcje spotkania została wystawiona bajka "Czerwony Kapturek" w dość nietypowy sposób, ponieważ wszyscy przybyli zostali podzieleni na grupy, które utożsamiły się z 4 postaciami z bajki: Babcią, Czerwonym Kapturkiem, Wilkiem i Myśliwym. Ich zadaniem było wydawać charakterystyczne okrzyki w momencie wymienienia ich podczas czytania bajki. Kolejnym punktem były tańce. Dzieci miały za zadanie nauczyć Rodziców prostego układu tanecznego. Tańce tak bardzo spodobały się, że oprócz tańca do piosenki Crazy Frog wszyscy odtańczyli Poloneza oraz układ do piosenki Level up.

Ostatnim punktem zajęć było malowanie koszulek. W związku z wczorajszym dniem świadomości autyzmu przeważał kolor niebieski. Warsztaty bardzo wszystkim spodobały się.

Każdy Uczeń uczestniczący w warsztatach otrzymał niebieskie pamiątkowe serduszko wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Emocją i zabawie nie było końca.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym oraz osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie!!!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Poniżej krótka fotorelacja i filmiki:

Data dodania: 2023-04-03 21:49:29
Data edycji: 2023-04-03 22:32:57