Warsztaty garncarskie na Faktorii.

Dzisiaj 8 czerwca uczniowie klasy 1 d porzucili na jeden dzień szkolne mury, aby tym razem zdobywać wiedzę pod gołym niebem -tym bardziej, że pogoda była wyśmienita. Skorzystaliśmy z oferty edukacyjnej dla szkół Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim i wybraliśmy się tam na warsztaty garncarskie.

Podczas warsztatów młodzi adepci garncarstwa poznali praktyczną technikę garncarską sprzed 2000 lat, historię wytwarzania naczyń oraz ich zastosowanie.

W trakcie zajęć widać było duże zainteresowanie tą tematyką wśród najmłodszych oraz ogromne zaangażowanie w tworzenie naczyń i innych figurek z gliny. Powstawały takie cuda jak: filiżanki, garnki, wazony, aniołki, króliczki, pieski czy wróżki oraz wiele innych fantastycznych dzieł -wszystkie pomysłowe i orginalne. Własnoręcznie wykonane wyroby uczniowie mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Takie zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu są bardzo atrakcyjne, gdyż pozwalają dzieciom w zabawny i ciekawy sposób przyswoić nową wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności.

Po warsztatach zwiedziliśmy teren Faktorii, a tuż za bramą skorzystaliśmy z odnowionego placu zabaw, co sprawiło wszystkim dużą frajdę :)

Choć to było nasze pierwsze klasowe wyjście poza teren szkoły (ze względu na pandemię), to wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę za grzeczne zachowanie i odpowiedzialne poruszanie się w ruchu ulicznym -BRAWO!!!

Podziękowania także dla mamy Amelki, która była opiekunem wycieczki.

Wych. Iwona Birunt

Data dodania: 2021-06-08 21:16:39