Warsztaty animacji poklatkowej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Uczniowie klasy 2a 13 czerwca 2022r. uczestniczyli w warsztatach animacji poklatkowej, które odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim. Dzieci obejrzały prezentację, jak powstają filmy animowane. Zapoznały się  z pracą osób pracujących nad takim filmem. Następnie wszyscy zaprojektowali własne rybki, które były bohaterami filmu. Kolejnym krokiem było nadanie rybkom ruchu, uczniowie krok po kroczku przesuwali swoje rybki, p. Mateusz Pola, Julek, Maciek wykonywali zdjęcia. Było to bardzo trudne zdanie, ponieważ wymagało cierpliwości , dokładności i zaangażowania każdego z uczniów. Projekt był bardzo ciekawy i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Największą rudością dla dzieci okazało się, że mogą obejrzeć stworzony wspólnie filmik.

Kolejne warsztaty dotyczyły animacji ruchu postaci. Odbyły się 21 czerwca 2022r. Na początku Ola była żywą lalka, która prezentowała różne rodzaje ruchu. Następnie uczniowie podchodzili kolejno do laki i zmieniali położenie rąk, nóg, głowy. Pan Mateusz wykonywał zdjęcia każdej zmiany ruchu. Następnie zmontował je, dzięki czemu lalka poruszała się.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, były to nowe doświadczenia, które pozwoliły zrozumieć, jak powstają filmy animowane i jak wiele pracy potrzeba aby były ciekawe, zabawne i przyciągały uwagę widza.

Data dodania: 2022-06-22 22:28:52
Data edycji: 2022-06-23 17:42:54