Wakacje z książką

„Wakacje z książką” to akcja czytelnicza organizowana przez bibliotekę szkolną.

Przyjdź do biblioteki szkolnej i wypożycz książkę na wakacje.

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami… Nadchodzi upragniony czas odpoczynku i relaksu, a wraz z nim dużo wolnego czasu. Oczywiście, trzeba wtedy wypocząć, najlepiej aktywnie, ale i tak czasami nie wiemy, co zrobić z wolnym czasem. Może warto wtedy sięgnąć po książkę?

Informujemy, że w tym roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły organizujemy akcję „Wakacje z książką”. Dającą możliwość wypożyczenia książek na okres wakacji.

Regulamin akcji „Wakacje z książką”:

• Celem akcji jest promocja czytelnictwa poprzez dostosowanie organizacji pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów i umożliwienie im wypożyczenia książek na czas wakacji letnich.
  • Możliwość wypożyczenia książek na okres wakacji mają uczniowie klas I-VII oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także rodzice.

• Warunkiem wypożyczenia książek na wakacje jest zwrot do biblioteki szkolnej wszystkich wcześniej wypożyczonych książek.
  • Czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 5 książek na okres 2 miesięcy.
  • Książki będą wypożyczane w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

• Termin zwrotu książek wypożyczonych na wakacje upływa w pierwszym tygodniu września br.

• W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki obowiązują zasady zawarte w regulaminie biblioteki.

• W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką (w czasie wakacji książkę należy oddać w sekretariacie szkoły).

Zachęcamy do czytania i życzymy WSZYSTKIM udanych wakacji!

nauczyciele bibliotekarze

Data dodania: 2024-06-05 13:06:24