VI Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych

Z wielką przyjemnością przekazuję informację o dużym sukcesie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych.

16 marca 2023 roku w pruszczańskim Centrum Kultury i Sportu odbył się VI Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych. Wzięły w nim udział trzy oddziały przedszkolne z naszej placówki: 5-latki „Wiewiórki” i „Kreciki” oraz 6-latki grupa „Ob”.

Występy dzieci ocenione były przez jury, w którym zasiadły: Przewodnicząca Rady Miasta pani Małgorzata Czarnecka-Szafrańska, Kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej pani Joanna Kowalczyk oraz zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim pani Anna Krawycińska.

Panie, oceniając 9 prezentowanych przedstawień teatralnych, brały pod uwagę: przygotowanie dzieci, ich grę aktorską, scenografię, stroje aktorów oraz wykorzystane inspiracje muzyczne.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasze przedszkolaki odniosły wielki sukces!

I miejsce zajęła grupa „Ob”, która zaprezentowała przedstawienie pt. „W biurze Matki Natury”, przygotowane z wychowawczyniami – p. Emilią Markiewicz i p. Izabelą Rozpędowską.

II miejsce zdobyła grupa „Wiewiórki” z przedstawieniem „Czerwone Kapturki”, przygotowanym z wychowawczyniami p. Kamilą Jewsienią i p. Pauliną Styrbicką.

Ponadto jury wyróżniło grupę „Kreciki” za przedstawienie „Witaj Nowy Roku”, przygotowane z nauczycielkami: p. Emilią Lisak, p. Jadwigą Skierką i p. Magdaleną Treder.

Serdecznie gratuluję udanych występów i bardzo dziękuję naszym Małym Aktorom za wspaniałe zaprezentowanie swoich talentów, ich Nauczycielkom za duże zaangażowanie                          i pomysłowość oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych kostiumów. Gratuluję             i bardzo dziękuję także p. Joannie Mielewskiej za przygotowanie oprawy muzycznej i akompaniament.

Życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów naszych dzieci.

Danuta Kowalska

wicedyrektor SP nr 2