Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

,,Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno”

10 listopada 2023 r., odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 3a uświetnili obchody 11 Listopada przedstawieniem pt. „Lekcja historii”. Swym występem wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołali lekcją historii o rozbiorach Polski i walce o niepodległość oraz utworami, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Przedstawienie zakończono patriotyczną piosenką pt. ,,Co to jest niepodległość” w wykonaniu Igora Borowika.

Po uroczystości głos zabrała p. Dyrektor Marzena Kotecka która w swym wystąpieniu podkreśliła jak ważne, dla nas Polaków, jest odzyskanie niepodległości. To, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce zawdzięczamy bohaterstwu, heroizmowi i poświęceniu naszych rodaków.

Artyści zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Niepodległość.

Marzena Piaścik

Data dodania: 2023-11-14 22:15:35