Tydzień Szczęścia w naszej szkole.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską społeczność, by popularyzować naukowe podejście do szczęścia i dobrostanu wśród dzieci i dorosłych.

Hasłem przewodnim Tygodnia szczęścia obchodzonego w dniach 23-29.09.2024 było  ,, Ciekawi siebie, ciekawi świata’’.

W oddziałach przedszkolnych, każdy dzień był pod innym hasłem i przyniósł nam wiele niespodzianek i radości. Przez cały ten tydzień poruszaliśmy tematy, które są bardzo ważne   w naszym życiu, czyli dbanie o pozytywne uczucia i relacje,  przyjaźń, jak rozwijać nasze talenty oraz tak bardzo potrzebny - sen. W pierwszym dniu obchodów "Tygodnia szczęścia" powitaliśmy Panią Jesień, natomiast w ostatnim przyszliśmy do szkoły w piżamach i odbyła się "Piżamowa rewia mody". Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W klasach 1-3 odbyły się zajęcia o emocjach, tolerancji, przyjaźni. Uczniowie utworzyli swoją definicję szczęścia przyklejając ją do papieru przyklejonego na ścianie. Odbyły się zajęcia z ekologii, zdrowego stylu życia, zajęcia integracyjne w klasach podczas których dzieci grały w planszówki, było wspólne śpiewanie piosenek i tańce. Rozdawane były losy szczęścia dla uczniów i pracowników szkoły. W piątek w klasach obchodzono „Dzień przebierańca”, uczniowie przyszli ubrani w kolorowe stroje.

W klasach 4-8 szkolni specjaliści prowadzili warsztaty pt. "Jak dbam o siebie w cyfrowym świecie?’’, "Ciekawi siebie’’"W jaki sposób przeciwdziałamy przemocy?’’. Na długich przerwach puszczana była muzyka podczas której uczniowie mogli zamawiać swoje ulubione piosenki przy których świetnie się bawili. Godziny wychowawcze odbywały się w  większości na świeżym powietrzu. Uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie plastycznym ,, ludzie świata’’ oraz na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Klasa VIB wraz z wychowawcą malowali kamyczki, aby nieść szczęście innym, zostaną one rozłożone w różnych częściach Trójmiasta, aby uszczęśliwić znalazców.

Data dodania: 2024-10-02 17:57:08
Data edycji: 2024-10-02 18:02:33