Tydzień szczęścia

Świadome wzmacnianie optymizmu oznacza umiejętność wyciągania konstruktywnych wniosków z doświadczeń. Mieliśmy okazję wziąć udział w ogólnopolskiej akcji pod tytułem Tydzień Szczęścia, by zwrócić uwagę na narzędzia psychologii pozytywnej, które kształtują dobre życie i pozytywnie wzmacniają dobrostan. Hasłem przewodnim były słowa „Z optymizmem
i nadzieją!
”. Aby cały tydzień był milutki, aby poszły precz wszelkie smutki, zorganizowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji w formie zabawy. I tak w oddziałach przedszkolnych dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej „Karuzeli pomysłów”, zajęciach plastycznych Mój kolorowy świat, a także w sesji zdjęciowej Fotobudka. Odbyła się również rozmowa kierowana na temat marzeń, praca plastyczna Chmurki marzeń, czyli rysowanie swoich marzeń
i swojej rodziny, następnie odbyła się prezentacja prac w formie wystawy. Zorganizowaliśmy również Święto drzemki i dobrego snu, jak również Dzień piżamy, a wraz z nim oglądanie filmu edukacyjnego pt. „Sen” i uwielbiany przez dzieci Piżamowy pokaz mody. Uznaliśmy, że dobrą propozycją będą także ćwiczenia relaksacyjne Co robię gdy nie mogę zasnąć? W czwartek dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem Kulki mocy, wykonywaliśmy pralinki mocy rafaello.

Jedna radosna nadzieja jest więcej warta niż dziesięć suchych rzeczywistości (Franz Grillparze), dlatego Tydzień Szczęścia nie mógł się odbyć bez biwaku w ogrodzie przedszkolnym, na łonie przyrody, gdzie odbyło się spotkanie wszystkich grup oddziałów przedszkolnych w ogrodzie. Utworzony został Kręg przyjaźni, dzieci odpoczywały na kocykach i śpiewały radosne piosenki.

A jak mawiał Charlie Chaplin „Dzień bez uśmiechu to dzień stracony”, dlatego i w Szkole Podstawowej wiele się działo. Rozpoczęliśmy Dniem Optymizmu i tak w poniedziałek nie było prac domowych, ani 'odpytywanek' przy tablicy. Została zorganizowana Magiczna skrzynka szczęścia, do których uczniowie i nauczyciele wrzucali kartki i pocztówki z pozytywnymi życzeniami kierowanymi do siebie. Odbyły się również gry planszowe, zabawy i rysowanki dla chętnych. „Szczęście jest zawsze pod ręką, jeśli tylko potrafisz odetchnąć i uśmiechnąć się, zawsze je możesz odnaleźć w chwili obecnej” (Thich Nhat Hanh), dlatego właśnie zorganizowaliśmy dla dzieci Dzień Talentów, tak bardzo lubiany nie tylko przez nasze dzieci. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, by móc optymistycznie spojrzeć na siebie. Zorganizowaliśmy także Festiwal Emocji w formie warsztatów, ponieważto święto wszystkich naszych emocji. Odpowiadaliśmy na pytania: Co emocje mówią do mnie? Co emocje mówią o mnie? Tydzień Szczęścia zakończyliśmy Świętem miłych słów. Życzliwość, wolność, szacunek i szczerość – te wartości są dla nas ważne w życiu i w szkole. I pamiętaj... „Jeśli przypadkiem dzień wysyła ci smutne zaproszenie, powiedz mu, że jesteś zajęty szczęściem (Autor nieznany).

Data dodania: 2023-10-01 21:35:12
Data edycji: 2023-10-01 21:38:38