Tydzień dla Ziemi w klasie 1B: Escape room „Na ratunek Ziemi”

Tydzień dla Ziemi w klasie 1B: Escape room „Na ratunek Ziemi”, eksperymenty, życzenia dla Ziemi, prace plastyczne, filmy edukacyjne.

Uczniowie z klasy 1B doskonale wiedzą jak dbać o planetę nie tylko od święta! Podczas zeszłego tygodnia, pod opieką wychowawczyni Doroty Jusiewicz-Sieczko, zrealizowaliśmy projekt Moja Ziemia- mój dom. Zamieniliśmy naszą salę lekcyjną w ESCAPE ROOM, pokój pełen zagadek. Pracując w grupach z zaangażowaniem i ogromną ciekawością rozwiązaliśmy szereg trudnych, ekologicznych zadań, by odnaleźć kod do kłódki zamykającej walizkę. A to wszystko na ratunek Ziemi! Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. Doskonale współpracowaliśmy i wyciągaliśmy wnioski, korzystając z narzędzi TIK.

Uczniowie klasy 1B, to urodzeni badacze i poszukiwacze, którzy próbują, sprawdzają, łączą i eksperymentują, zdobywając przy tym wiedzę i doświadczenie. Podczas eksperymentów przyrodniczych dokonaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Sprawdziliśmy m.in. jak zanieczyszczenia wpływają na mieszkańców wody, co się dzieje, gdy do oceanów trafia ropa, jak wpływa zasolenie wody na jej mieszkańców, w jaki sposób mikroplastik przenika do środowiska naturalnego. Stworzyliśmy musującą Ziemię. Ponadto podczas eksperymentów powstrzymaliśmy efekt zanieczyszczenia naszej planety, udowadniając, że nasze działania proekologiczne mają sens!

Międzynarodowy Dzień Ziemi stanowił również idealną okazję ku temu, abyśmy przypatrzyli się życiu pszczół i poznali ich niezwykle ważną rolę w środowisku naturalnym. Biorąc przykład z pracowitych owadów, współpracując jako klasa, stworzyliśmy okazały plaster miodu z trójwymiarowymi pszczołami.

Na zakończenie projektu przygotowaliśmy wielobarwne kartki. Zredagowaliśmy życzenia dla Ziemi z okazji jej święta.

Data dodania: 2022-04-25 10:58:34
Data edycji: 2022-04-25 11:02:49