Tydzień dla Ziemi- laboratoria chemiczno- fizyczne

W środę 27 kwietnia w ramach Tygodnia dla Ziemi w  klasach 7-8 odbyły się laboratoria chemiczno – fizyczne. Chętni Uczniowie przygotowali własne doświadczenia, które następnie prezentowali swoim rówieśnikom. Zajęcia te pomogły rozbudzić ciekawość poznawczą Uczniów, zainspirować do twórczego myślenia, stawiania hipotez, wyciągania wniosków. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swoim doświadczeniu wykazując się dużą wiedzą. Mogliśmy podziwiać następujące eksperymenty: badanie gęstości różnych substancji, przewodnictwo elektryczne, elektryzowanie ciał, otrzymywanie i badanie właściwości dwutlenku węgla, badanie zawartości tlenu w powietrzu, „Chemiczna lokomotywa” , piłeczki kauczukowe, rybki w oleju i wiele innych.

Opiekunowie

Monika Stanka- Wójcik