Turniej szachowy - zakończenie dwuletniej innowacji pedagogicznej

26.05.2023 w naszej szkole odbył się turniej szachowy będący zwieńczeniem dwuletniej innowacji pedagogicznej "Edukacja poprzez szachy w szkole".

Turniej był skierowany do młodszych, chętnych uczniów pierwszego etapu edukacyjnego z klas 2B oraz 3A, którzy brali udział w dwuletniej innowacji, której ogólnym celem było wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci poprzez naukę gry w szachy.

Atmosfera turnieju była cudowna. Dzieci zadowolone opowiadały nam o swoich pojedynkach i emocjach. Każdy uczeń odniósł sukces na miarę swich możliwości.

Laureatami turnieju zostali:

I miejsce - Patryk Siwicki kl. 3A

II miejsce - Maciej Zapasek kl. 2B

III miejsce - Adriana Diak kl. 3A

IV miejsce - Błażej Trzaskoś kl. 2B

Nikt jednak nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, figurkę pionka szachowego oraz złoty medal. Wszyscy zwyciężyli! Uczniowie nauczyli się podstaw szachowej gry oraz rozwinęli swoje zdolności logiczne. Podczas turnieju poznali szachowe zasady fair play oraz nauczyli się szanować swoich przeciwników bez względu na wyniki kolejnych pratii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Motto na dyplomie brzmi "Zawsze istnieje właściwe posunięcie. Trzeba je tylko znależć" Ksawery Tartakower - drodzy Uczniowie, nigdy o tym nie zapomnijcie.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, bez których zorganizowanie turnieju byłoby niezwykle trudne:

Radzie Rodziców oraz Dyrekcji Szkoły za ufundowanie nagród, które na zawsze będą przypominać naszym uczniom o tym niezwykłym wydarzeniu.

Panu Romanowi Belczewskiemu za wspaniałe sędziowanie i dbanie o wzajemny szacunek, grę fair play i uśmiechy naszych uczniów.

Uczniom klas 8, którzy przygotowali pyszny i piękny, szachowy poczęstunek. Ale nie tylko! Byli uczniowie, którzy wspierali nas przez cały okres trwania programu oraz tacy, którzy poświęcili swój czas na wydrukowanie dodatkowych upominków.

Serdecznie dziękujemy.

Prawdą okazało się zasłyszane kiedyś zdanie "Szachy łączą pokolenia".

Drodzy Rodzice, dbajcie o to, czego nauczyły się Wasze dzieci, niech ich przygoda z szachami nie zakończy się w tym momencie. Teraz w Państwa rękach pozostaje kontynuowanie tej cudownej przygody.

Organizatorzy: Panie Dorota Jusiewicz-Sieczko oraz Iwona Janiak.

Data dodania: 2023-05-28 19:02:25
Data edycji: 2023-05-28 19:43:50