19 maja w ramach obchodów 80-lecia powstania naszej szkoły odbył się turniej siatkówki dla klas 7-8. W turnieju wzięło udział 36 uczniów. Główną nagrodą był Puchar Pani Dyrektor ufundowany specjalnie na tę okazję, przez Panią Marzenę Kotecką. Uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami w grze, rywalizowali w sposób kulturalny i bezpieczny. Sam turniej przyniósł uczniom i kibicom wiele radości i satysfakcji. Uczniowie współpracowali w zespołach, wspierali się nawzajem i mobilizowali do gry. Zwycięzcy turnieju postanowili zostawić puchar w szkole, żeby społeczność szkolna mogła wspominać ten dzień jako pokaz świetnych umiejętności oraz świetną zabawę, umiejętność wygrywania i przegrywania. Wyzwaniem dla naszych uczniów był wspaniały mecz z rodzicami. Pełen emocji i zaciętej rywalizacji, zarówno rodzice jak i uczniowie nie odpuszczali nawet na chwilę. Po zaciętej walce mecz zakończył się zwycięstwem rodziców 3:2
Rywalizacja sportowa pomaga uczniom rozwijać ważne umiejętności społeczne związane z negocjacjami czy radzeniem sobie z konfliktami, pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny, tym bardziej nas cieszy, że rodzice chcieli i wzięli w tym udział, za co serdecznie dziękujemy. Celem turnieju była również zbiórka na defibrylator zewnętrzny, na który zbiera nasza szkoła.
Miło mi poinformować że dzięki dzieciom, rodzicom i nauczycielom zebraliśmy kwotę 1739 zł! Serdecznie wszystkim dziękujemy. Dziękuję za pomoc Pani Paulinie Kucinie, Pani Annie Cislak-Kryger oraz Pani Justynie Tracewicz.
Barbara Jóźwiak
83-000 Pruszcz Gdański
ul. Tysiąclecia 5