Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne na terenie Faktorii Handlowej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

w Pruszczu Gdańskim!

Uczniowie klas VIII wzięli udział w
ważnych wydarzeniach - Targach Edukacyjnych

które zorganizowane zostały dnia 22.03 na terenie Faktorii przez Starostę Gdańskiego i Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz w dniu 30.03 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

w Pruszczu Gdańskim.

Na terenie Faktorii ósmoklasiści mieli okazję na uzupełnienie informacji nt. ofert kształcenia, zasad rekrutacji lokalnych szkół ponadpodstawowych. Szkoły, które wystawiły swoje stoiska to m.in: Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Niepubliczna Branżowa Szkoła I Stopnia Remedium, Katolickie Szkoły Niepubliczne - Liceum HUMANITAS w Pruszczu Gdańskim, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Kowalach, Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami: Centrum Rozwoju Talentów w  Gdańsku, OHP (Młodzieżowe centra kariery)Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim.

Targi Edukacyjne, są ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, a tym samym zawodu jaki będą wykonywać w życiu. Młodzież, która stoi przed wyborem szkoły ponadpodstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną aż 21 szkół nie tylko funkcjonujących na terenie Pruszcza Gdańskiego i okolic, ale i również z Sopotu, Gdyni, Tczewa czy Bolesławowa. Nowoczesne interaktywne stoiska zostały przygotowane przez przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. Dały one pogląd na możliwości edukacyjne i perspektywy zawodowe. Dodatkowo uczniowie mogli skorzystać z rozmowy z Powiatowym doradcą zawodowym w Pruszczu Gdańskim – Katarzyną Chojecką.

Wychowawcy klas VIII, doradca zawodowy dziękują Starście Gdańskiemu oraz Burmistrzowi Pruszcza Gdańskiego jak również dyrekcji ZSO nr 1 – Marzenie Miś oraz Paniom - Alicji Bresa, Izabeli Wójkowskiej za wsparcie w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej uczniom NASZEJ DWÓJKI!

Data dodania: 2023-04-02 13:25:24
Data edycji: 2023-04-02 14:42:57