Szkolny rekord w czytaniu na przerwie pobity!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 26 października br., przyłączyli się do akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.  Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Do wydarzenia włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie klas I-VIII, odziały przedszkolne (trzy grupy „0”), uczniowie przebywający na świetlicy wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor, wicedyrektorzy, psycholodzy, pedagog, a także pani kierownik administracyjna. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wzięte z drzewka bookcrossingowego. W tym dniu ruch w bibliotece był wzmożony  zwłaszcza, że wszyscy, którzy wypożyczyli tego dnia książkę z biblioteki i ją czytali podczas przerw otrzymali słodką niespodziankę. Czytano na korytarzach szkolnych, niektórzy uczniowie w salach lekcyjnych, inni czytali w bibliotece w  specjalnie zaaranżowanej do tego celu strefie czytania. Udział w akcji wzięli również uczniowie z Ukrainy, którym podczas przerw, tuż przed zajęciami, czytała pani wicedyrektor. Uczniowie najmłodszych klas i oddziałów przedszkolnych słuchali książek czytanych przez wychowawców,  kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz przez nauczycieli i pracowników szkoły.  Niektórzy wykazali się pomysłowością i  do czytanej podczas przerw książki o  przygodach Neli  wykonali maski  afrykańskich zwierząt.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie w tę ważną  i piękną międzynarodową akcję czytelniczą.

Czytało nas 595 osób :) i tym samym pobiliśmy nasz zeszłoroczny szkolny rekord.

Data dodania: 2022-11-07 14:43:41
Data edycji: 2022-11-07 15:16:58