SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

pt. „Recytujemy wiersze o Ojczyźnie”

dla uczniów klas I-III

W dniu 13 maja 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Recytujemy wiersze o Ojczyźnie” dla uczniów klas I- III. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów wyłonionych w klasowych eliminacjach. W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, ukazujące piękno naszej Ojczyzny, opisujące polskie symbole narodowe.

Recytację wierszy oceniało jury w składzie: p. wicedyrektor Jolanta Janiuk, p. Danuta Kochman, p. Monika Mróz- Madejska.

Kryteria zgodnie, z którymi komisja oceniała recytację to: zgodność doboru tekstu z tematyką konkursu, stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne deklamowanie utworu, odpowiednia intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza, przestankowanie i ogólne wrażenie artystyczne.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Laureatami konkursu zostali uczniowie:

Na poziomie klas pierwszych:

· I miejsce zajęła Zuzanna Zdancewicz z klasy I b, która recytowała wiersz pt. „Orzeł Biały” Anny Paszkiewicz

· II miejsce zajęła Zuzanna Reszke z klasy I b, która recytowała wiersz pt. „O warszawskiej Syrence” Anny Paszkiewicz

· III miejsce zajęła Kornelia Lipińska z klasy I c, która recytowała wiersz pt. „Twój dom” Wandy Chotomskiej

· Wyróżnienie zdobyła Miłosława Adamkowicz z klasy I d, recytowała wiersz pt. „Twój dom” W. Chotomskiej.

Na poziomie klas drugich:

· I miejsce zajęła Diana Yakunina z klasy II b, która recytowała wiersz pt. „Polska” Ryszarda Przymusa

· II miejsce zajęła Agnieszka Piersa z klasy II c, która recytowała wiersz pt. „Co to jest Polska” Katarzyny Grochowskiej

· III miejsce zajął Igor Kotek z klasy II d, który recytował wiersz pt. „Twój dom” Wandy Chotomskiej

· Wyróżnienie zdobyła Julia Przerada z klasy II c, recytowała wiersz pt. „Twój dom” W. Chotomskiej.

Na poziomie klas trzecich:

· I miejsce zajęła Weronika Sieczko z klasy III c, która recytowała wiersz pt. „Polska” Małgorzaty Strzałkowskiej

· II miejsce zajęła Małgorzata Orłowska z klasy III c, która recytowała wiersz pt. „Jestem Polakiem”

· III miejsce zajęła Emilia Dampc z klasy III a, który recytowała wiersz pt. „Polska” Elżbiety Krystek- Jones

· Wyróżnienie zdobyła Michalina Gołębiewska z klasy III d, recytowała wiersz pt. „Polska” Marcina Brykczyńskiego.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie.

Konkurs zorganizowały p. Dorota Przybysz i p. Maria Wieliczko.

Data dodania: 2022-05-15 20:49:33
Data edycji: 2022-05-15 20:53:21