Szkoła Prototypowania - pięciodniowe warsztaty dla nauczycieli

Szkoła Prototypowania jest wydarzeniem organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum Naukowe Kopernik w ramach wspólnego programu "Nauka dla Ciebie". Jej celem jest wymiana doświadczeń i liczne dyskusje między nauczycielami i edukatorami z całej Polski. Warsztaty dają możliwość integracji, wymiany doświadczeń i wspólnych inspiracji. To także ogromna przestrzeń w doskonaleniu umiejętności uczenia. Efektem końcowym warsztatów są liczne pomoce naukowe, szkolne eksponaty, urządzenia pomiarowe czy zestawy do eksperymentowania, które uczestnicy wykonują samodzielnie, a następnie przedstawiają pierwszą wersję na wystawach Centrum Naukowego Kopernik w celu zebrania infromacji zwrotnych o wykonanych pomocach.

W maju 2024 nauczycielka z naszej szkoły Pani Iwona Janiak zakwalifikowała się do warsztatów i wzięła udział w Szkole Prototypowania, która odbyła się 20-24.05.2024 w Warszawie. Pani Iwona Janiak przeszła przez proces tworzenia pomocy dydaktycznych od samego projektu po jego wykonanie. Po zebraniu cennych opinii przywiozła eksponat ze sobą i już wykorzystywała go na swoich lekcjach.

"To było jedno z najważniejszych wydarzeń w moim życiu" - tak Pani Iwona Janiak podsumowała swój udział w warsztatach.

Gratulujemy udziału w tak prestiżowm wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że Pani Iwona Janiak wykorzysta pomysły i inspiracje w pracy z naszymi uczniami.

Data dodania: 2024-06-18 17:35:37
Data edycji: 2024-06-27 17:37:09